Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Fito Kremin Faydaları Ve Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem ne işe yarar? Fito krem nasıl kullanılır? Ciltte bulunan sivilce sorunlarına, yara ve yanıklara iyi gelmesiyle bilinir.

Son zamanlarda çok yaygınlaşan ve uzmanlar tarafından önerilen ve cilt üzerinde oldukça iyi etkiler bıraktığı söylenen Fito kremin faydaları saymakla bitmiyor. Çok yaygın olan sivilce problemlerinden çoğu kişinin sevmediği çatlaklara kadar çeşitli alanlarda çözüm sağlıyor. Cilde çok büyük faydası dokunan Fito krem eczanelerde satılıyor. Doktor reçetesiyle satılabildiği gibi reçetesiz de temin edilebilir. Bu yazıda Fito krem ne işe yarar, Fito krem ne için kullanılır? Fito krem nasıl kullanılır gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fito Krem Nedir?

40 gramlık tüplerde ve sadece eczanelerde satılan Fito krem, ciltte bulunan sivilce sorunlarına ve cilt lekelerine iyi gelmesiyle bilinen bir ilaç olduğu gibi, cilt üzerinde bir çok farklı etkisi bulunmaktadır. Etkin maddeleri Triticum Vulgare (Buğday Akstresi) ve Etilenglikol Monifenil Eter (Lavanta Esansı)’dır. Bu sayede cildi yenilenmesine yardımcı olan Fito krem uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Doktor gözetiminde kullanılması gereklidir.

fito krem nedir, ne işe yarar

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem, cilt dokusunun yenilenmesine yarayan bir ilaç olduğu gibi; iltihaplı sivilcelerin kurutulmasına, cilt lekeleri gibi sorunlara, yanık durumlarında tedaviyi hızlandırmaya, yara ve yanık izlerinin hızlı iyileşmesine, cildin nemlendirilmesine, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarının hafifletilmesine, su çiçeği geçirdikten sonra ciltte olan lekelerin tedavisine, dudak çatlamasından, ciltteki tahriş ve çatlak durumlarında cildin toparlanmasına ve son olarak da hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Cilt bakım uzmanlarının sık sık önerdiği bu krem fito krem ayrıca ciltteki ölü derilen temizlenip cildin daha canlı görünmesini de sağlar.

Fito Kremin Cilde Faydaları Neler?

Pek çok kişinin derdine hızlıca çare olan Fito kremin farklı avantajları vardır. Akla ilk gelen ve pek çok kişinin hemfikir olduğu avantajlarını aşağıda maddeler halinde belirttik.

 • İltihaplı sivilceleri kurutur ve izlerinin geçmesine yardımcı olur.
 • Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır.
 • Çatlak, tahriş ve kızarıklık gibi durumlara iyi gelir.
 • Hafif yanık durumlarında cildin iyileşmesini hızlandırır.
 • Cildi nemlendirir ve ölü hücrelerden temizler. Bu sayede ciltte ferah bir görüntü oluşur.

Fito Kremin Zararları (Yan Etkileri) Neler?

Fito kremin bazı yan etkileri olduğu da tespit edilmiştir. Ancak bu yan etkiler hafif bir şekilde gözlemlenir. Bu kremi kullanan kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilemez. Aynı zamanda yan etkileri kısa süreyle gözlemlenir. Fito kremin bazı yan etkilerini aşağıdaki gibi belirtebiliriz:

 • Karın ağrısı
 • Nefes alıp vermede zorluk
 • Vücudun herhangi bir yerinde şişlik
 • Yüzde şişlik ve kızarıklık
 • Ağız ve boğazda şişlik
 • Yutkunmada zorluk

Fito kremin en çok karşılaşılan yan etkileri yukarıdaki gibidir. Eğer siz de bu kremi kullandıktan sonra yukarıdaki yan etkileri gözlemlerseniz ilk etapta endişe etmeyin. Kısa bir süre sonra yan etkiler geçebilir. Fakat yan etkiler devam ediyorsa mutlaka doktorunuza danışın. Bu arada yan etkilerin uzun veya kısa süreli olmasını önemsemeden yan etki gördüğünüz anda da doktorunuza danışıp bilgi almanız da tavsiyeler arasındadır.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito Krem, dudak çatlaması, cilt lekeleri gibi sorunların tedavisinde ve cilt yenilenmesinde etkili bir kremdir. İçeriğinde bulunan Triticum Vulgare (Buğday Akstresi) ve Etilenglikol Monifenil Eter (Lavanta Esansı) gibi etken maddeler sayesinde cilde birçok fayda sağlar. Aşağıda, Fito kremi kullanımıyla ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır:

 1. Temizlik: Fito kremi uygulamadan önce cildinizi temizleyin ve kurulayın. Kuru ve temiz bir cilt ürünün etkinliğini artıracaktır.
 2. Yerel Uygulama: Fito kremi, sorunlu bölgeye doğrudan uygulayın. Sivilce, cilt lekesi, çatlak veya tahriş gibi spesifik bir sorunu hedef almak için yeterli miktarda kremi parmak uçlarınızla nazikçe masaj yaparak sürün.
 3. Günlük Kullanım: Fito kremi, cilt problemleriniz için günde bir veya iki kez kullanabilirsiniz. Ancak, ürünün yoğunluğuna ve cildinizin hassasiyetine bağlı olarak, doktorunuzun veya cilt uzmanının önerdiği şekilde kullanmak daha doğru olacaktır.
 4. Doktor Tavsiyesi: Özellikle ciddi cilt sorunları veya alerjik reaksiyonlarınız varsa, Fito kremi kullanmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir. Doktorunuz size uygun dozu ve kullanım sıklığını belirleyecektir.

Fito Krem Güncel Fiyat Bilgisi, Kullanım Talimatı ve Prospektüs: FiTO 50 MG/G KREM (40 GR)

Kimler Fito Krem Kullanamaz?

İçeriğindeki maddelerden birine alerji varsa kullanılmamalıdır. Böbrek ve karaciğer yetmezliği ile ilgili durumlarda kullanımına ilişkin bilgi bulunmamalıdır. Yaşlılar ve çocuklar için kısıtlama bulunmamaktadır. Hamilelik durumunda da doktora danışılmalıdır.

Fito Krem Kullanıcı Yorumları Ne?

Fito krem, etki alanına giren sorun ve problemleri iyileştiren bir sağlık ürünüdür. Bu kremi kullanan pek çok kişi memnuniyetlerini farklı platformlarda dile getirmektedir. Bu başlıkta krem ile ilgili kullanıcıların yorumlarına değindik:

 • Genel olarak yüzdeki sivilceleri temizlediği için farklı kişilerin son derece memnun olduğu bir kremdir. Sivilce sorunu yaşayan pek çok kişi, bu krem ile rahat ettiğini ifade etmektedirler. Aynı zamanda kremin iltihaplı sivilceleri iz bırakmadan da yok ettiği dile getiren pek çok kullanıcı yorumlarına denk gelebiliyoruz.
 • Fito kremi kullananlar arasında tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler de var ve bu kişilerin yorumları da kremin olumlu yanlarını açığa vurmaktadır. Tırnak yeme alışkanlığı olanların parmaklarındaki şekil bozukluğu ve tırnakların yenilenmesine iyi geldiği de ifade edilmektedir.
 • Tırnak kenarlarındaki etleri yiyen kullanıcılar da Fito krem ile son derece rahat ettiklerini dile getiriyor.
 • Ayrıca kedisi olan kişilerin de tırmala sonucu oluşan yaralarda Fito Krem’i kullandıklarını söylüyor. Bazı kullanıcılar, kedi tırmala ve ısırması sonucu iz kalmaması için bu kremi önerdiklerini belirtmektedirler.
 • Bir başka kullanıcı grubu ise kremin reklamlarda anlatıldığı gibi mucizevi etkisi üzerinde ısrarla durmaktadır. Bazı iz ve lekeleri bir geceden sabaha kadar iyileştirdiğini ifade eden pek çok kişiye denk gelebiliyoruz.

Son Sözler

Yazımızda, Fito krem ne için kullanılır, yüze sürülür mü, yan etkileri nelerdir vb. bir çok soruya yanıt verdik. Özetlemek gerekirse, Fito krem sivilcelerden yara izlerine, çatlaklardan hafif yanıklara kadar pek çok fayda sağlamaktadır. Hücreleri yeniler, cildi canlandırır, yara izi kalmasını önler ve çok yaygın bir problem olan sivilcelere çözüm sağlar. Cilt problemlerine ve dudak çatlamasına karşı etkili bir çözüm olarak önerilmektedir. Kullanımı basit olsa da istisnai durumlar sebebiyle kullanmadan önce doktora danışmak en iyisidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet yüze sürülür. Genelde günde iki kere sürülmesi önerilse de doktor tavsiyesi ile daha az veya daha çok sefer sürebilirsiniz.

Fito krem sivilce tedavisinde de kullanılır. Düzenli ve uygun kullanımda iltihaplı sivilceleri kurutur ve izlerinin kalmasını önler.

Fito krem içeriği sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olur. Bu yüzden morluklara karşı da kullanılabilir.

Evet. Doktor reçetesi verildiği durumda karşılıyor.

Günde iki kere kullanılması önerilir. Fakat kullanılacağı yerdeki soruna ve ciddiyetine göre doktor gözetimi ile daha fazla veya daha az sefer sürülebilir.

Makat çatlağı için de kullanılabilecek olan Fito krem, nohut büyüklüğünde alındıktan sonra el yardımı ile makat içerisine itilmelidir. Etkili olması için makatın içinde olması gerekir. Fakat yine de uygulamadan önce doktorunuza danışınız.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Değerlendirin:
(Toplam Oy: 2075 Ortalama: 5)

İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.

X