İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilo, sağlıklı yaşamak için oldukça önemli bir etkendir. İdeal kilo hesaplama aracını kullanarak doğru kiloyu bulun.

İdeal Kilo Hesaplayıcı

Sonuç
----

İdeal Kilo Neden Önemlidir?

İdeal kiloda olmanız, sağlığınızı tehdit eden bir çok hastalıktan korunmanız anlamına gelir. Fazla kilolar sadece ağırlık birimini temsil etmez. Zira fazla kilolar yağlanmanızı ve yağlanmakta bir çok hastalığı beraberinde getirir. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam için, ideal kilonuzu bilmeli buna bağlı olarak size en uygun kilo aralığında kalmak için çabalamalısınız.

İdeal Kilo Hesaplayıcı Nasıl Çalışıyor?

İdeal kilo hesaplama aracı, en doğru sonuçları yansıtan vücut kitle indeksi yorumlama yöntemini kullanır. İdeal kilo hesaplayıcısı, "sağlıklı kalmak için" olmanız gereken ağırlık aralığı hakkında size bir fikir verir. En doğru kararı, ilgili hekimler verebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki Tabloda, boyunuza göre ideal kilonuzun ne aralıkta olması gerektiği bilgisi verilmiştir.

Kategori BOY KİLO ENDEKSİ - kg/m2
İdeal Kilonun Altı < 18,49
İdeal Kilo 18.5 - 24,99
İdeal Kilonun Üzeri 25 - 29,99
İdeal Kilonun Çok Üzeri > 30

İdeal kiloda olmak, sağlıklı bir yaşam sürmeniz için son derece önemlidir. İdeal kilonun yanı sıra, ideal kas ve yağ oranlarının kaç olduğu da oldukça önemlidir. Fazla kilolar, kronik hastalıklar başta olmak üzere bir çok hastalığın habercisidir. Bu sebeple ideal kilonuzu korumanız son derece yararınıza olacaktır.

Sağlıklı kilo vermek son derece önemli bir husustur. Bu nedenle uzmanlar, ideal kilo verme oranının haftada 0.5 ila - 1 kg aralığında olması gerektiğini belirtmektedir. Bu da ayda 2-4 kilo civarına tekabül eder.

İdeal kilonuzun altında olmak bağışıklık sistemine zarar verebilecek durumlardandır. Dikkatsizlik, konsantrasyon kaybı, halsizlik, baş ağrısı gibi bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Aynı zamanda vücut yeterli mineral ve vitamin alamazsa bu durum sık hastalanma ve geç iyileşme gibi problemleri beraberinde getirebilir.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Değerlendirin:
(Toplam Oy: 47 Ortalama: 4.9)

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.