XELJANZ XR 11 MG UZATILMIŞ SALIMLI FILM KAPLI TABLET (28 TABLET)

Bu sayfadan güncel XELJANZ XR 11 fiyat bilgilerine, ilacın üretici firma detaylarına, reçete durumuna, ilaç içerisindeki etken madde listesine ve kullanım talimatlarını içeren prospektüs bilgileri gibi bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

XELJANZ, PFİZER PFE İLAÇLARI ANONİM ŞİRKETİ Firması tarafından üretilmektedir. Etkin maddeleri içeriğinde tofacitinib yer almaktadır. İlacın barkod numarası 8681308031044 olup 2023 yılı güncel verilerine göre XELJANZ XR 11 fiyatı 9303.98 TL 'dir. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

İlaç Adı: XELJANZ XR 11 MG UZATILMIŞ SALIMLI FILM KAPLI TABLET (28 TABLET)
Perakende Satış Fiyatı: 9303.98 TL
Son Güncellenme Tarihi:
Barkod No: 8681308031044
Üretici Firma: PFİZER PFE İLAÇLARI ANONİM ŞİRKETİ
Etken Madde: Tofacitinib
Reçete Durumu: Beyaz Reçete ile satılır.
ATC Sınıfı: ATC SINIFLAMASI - L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR L04 İMMÜNOSÜPRESANLAR L04A İMMÜNOSÜPRESANLAR L04AA Selektif immünosüpresanlar L04AA29 tofacitinib

XELJANZ XR 11 Nasıl Kullanılır? Kullanım Talimatları ve Dozaj

Kullanım dozajları ile ilgili en doğru bilgiyi hekimler verir. Doktor öneri ve tavsiyelerine ek olarak XELJANZ XR 11 MG UZATILMIŞ SALIMLI FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) nasıl kullanılır sorusuna, eczacınız ile temasa geçerek en doğru cevap bulabilirsiniz. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sitesi üzerinden ilaç prospektüs bilgilerine ve kullanım talimatları hakkındaki detaylara erişebilirsiniz. İlgili ilacın etken maddeleri arasında tofacitinib bulunmaktadır. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

XELJANZ XR 11 İlacı ne zaman etki eder?

Her ilacın etki süresi farklıdır. İlacın etkisini gösterme zamanı; Hastalığınızın şiddeti, doz alım miktarları, kullanılan diğer ilaçlarla olan etkileşimi, bünye reaksiyon süreleri gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Tüm detaylı bilgi TİTCK tarafından hazırlanmış Küb/Kt sayfasında belirtilmiştir.

XELJANZ XR 11 Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların yan etkileri, kullanım dozu, etken madde içeriği vb. faktörlere göre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. İlgili ilaç tofacitinib etken maddeleri içermektedir XELJANZ ilacının yan etkisi olup olmadığını, varsa ne çeşit zararlarının olabileceğini eczacınıza / doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

XELJANZ XR 11 Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda paylaştığımız Sağlık Bakanlığı TİTCK resmi web sayfasını ziyaret ederek, etkin madde içeriğinde tofacitinib bulunan XELJANZ ne işe yarar, ne için kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilgili ilacın niçin kullanıldığına ilişkin en doğru bilgiyi doktorunuza veya eczacınıza danışarak edinebilirsiniz.

Dikkat: XELJANZ İlacının fiyatı ve tabloda yer alan içerikler akılcı ilaç kullanmaya destek olmak amacıyla yayımlanmaktadır. Ücret yada içerik bilgileri eczanelerde farklılık gösterebilir. Bu bilgiler TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan listeden alınmaktadır.


İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.

X