SEFAZOL 1000 MG IM/IV ENJEKSIYONLUK TOZ ICEREN FLAKON ( 1 FLAKON,1 AMPUL)

Bu sayfadan güncel SEFAZOL 1000 MG fiyat bilgilerine, ilacın üretici firma detaylarına, reçete durumuna, ilaç içerisindeki etken madde listesine ve kullanım talimatlarını içeren prospektüs bilgileri gibi bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

SEFAZOL, GENSENTA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Firması tarafından üretilmektedir. Etkin maddeleri içeriğinde sefazolin sodyum yer almaktadır. İlacın barkod numarası 8699541271103 olup 2023 yılı güncel verilerine göre SEFAZOL 1000 MG fiyatı 49.34 TL 'dir. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

İlaç Adı: SEFAZOL 1000 MG IM/IV ENJEKSIYONLUK TOZ ICEREN FLAKON ( 1 FLAKON,1 AMPUL)
Perakende Satış Fiyatı: 49.34 TL
Son Güncellenme Tarihi:
Barkod No: 8699541271103
Üretici Firma: GENSENTA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Etken Madde: Sefazolin sodyum
Reçete Durumu: Beyaz Reçete ile satılır.
ATC Sınıfı: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER J01D DİĞER BETA-LAKTAM ANTİBAKTERİYELLER J01DB Birinci kuşak sefalosporinler J01DB04 sefazolin sodyum

SEFAZOL 1000 MG Nasıl Kullanılır? Kullanım Talimatları ve Dozaj

Kullanım dozajları ile ilgili en doğru bilgiyi hekimler verir. Doktor öneri ve tavsiyelerine ek olarak SEFAZOL 1000 MG IM/IV ENJEKSIYONLUK TOZ ICEREN FLAKON ( 1 FLAKON,1 AMPUL) nasıl kullanılır sorusuna, eczacınız ile temasa geçerek en doğru cevap bulabilirsiniz. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sitesi üzerinden ilaç prospektüs bilgilerine ve kullanım talimatları hakkındaki detaylara erişebilirsiniz. İlgili ilacın etken maddeleri arasında sefazolin sodyum bulunmaktadır. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

SEFAZOL 1000 MG İlacı ne zaman etki eder?

Her ilacın etki süresi farklıdır. İlacın etkisini gösterme zamanı; Hastalığınızın şiddeti, doz alım miktarları, kullanılan diğer ilaçlarla olan etkileşimi, bünye reaksiyon süreleri gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Tüm detaylı bilgi TİTCK tarafından hazırlanmış Küb/Kt sayfasında belirtilmiştir.

SEFAZOL 1000 MG Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların yan etkileri, kullanım dozu, etken madde içeriği vb. faktörlere göre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. İlgili ilaç sefazolin sodyum etken maddeleri içermektedir SEFAZOL ilacının yan etkisi olup olmadığını, varsa ne çeşit zararlarının olabileceğini eczacınıza / doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

SEFAZOL 1000 MG Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda paylaştığımız Sağlık Bakanlığı TİTCK resmi web sayfasını ziyaret ederek, etkin madde içeriğinde sefazolin sodyum bulunan SEFAZOL ne işe yarar, ne için kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilgili ilacın niçin kullanıldığına ilişkin en doğru bilgiyi doktorunuza veya eczacınıza danışarak edinebilirsiniz.

Dikkat: SEFAZOL İlacının fiyatı ve tabloda yer alan içerikler akılcı ilaç kullanmaya destek olmak amacıyla yayımlanmaktadır. Ücret yada içerik bilgileri eczanelerde farklılık gösterebilir. Bu bilgiler TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan listeden alınmaktadır.


İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.

X