OXYNAZ %0,05 BURUN SPREYI, COZELTI (10 ML)

Bu sayfadan güncel OXYNAZ %0,05 BURUN fiyat bilgilerine, ilacın üretici firma detaylarına, reçete durumuna, ilaç içerisindeki etken madde listesine ve kullanım talimatlarını içeren prospektüs bilgileri gibi bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

OXYNAZ, PHARMA BLUE İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Firması tarafından üretilmektedir. Etkin maddeleri içeriğinde oksimetazolin hcl yer almaktadır. İlacın barkod numarası 8682109004022 olup 2023 yılı güncel verilerine göre OXYNAZ %0,05 BURUN fiyatı 89.82 TL 'dir. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

İlaç Adı: OXYNAZ %0,05 BURUN SPREYI, COZELTI (10 ML)
Perakende Satış Fiyatı: 89.82 TL
Son Güncellenme Tarihi:
Barkod No: 8682109004022
Üretici Firma: PHARMA BLUE İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Etken Madde: Oksimetazolin hcl
Reçete Durumu: Beyaz Reçete ile satılır.
ATC Sınıfı: ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ R01 NAZAL İLAÇLAR R01A TOPİKAL DEKONJESTANLAR VE DİĞER NAZAL İLAÇLAR R01AA Sempatomimetikler R01AA05 oksimetazolin hcl

OXYNAZ %0,05 BURUN Nasıl Kullanılır? Kullanım Talimatları ve Dozaj

Kullanım dozajları ile ilgili en doğru bilgiyi hekimler verir. Doktor öneri ve tavsiyelerine ek olarak OXYNAZ %0,05 BURUN SPREYI, COZELTI (10 ML) nasıl kullanılır sorusuna, eczacınız ile temasa geçerek en doğru cevap bulabilirsiniz. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sitesi üzerinden ilaç prospektüs bilgilerine ve kullanım talimatları hakkındaki detaylara erişebilirsiniz. İlgili ilacın etken maddeleri arasında oksimetazolin hcl bulunmaktadır. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

OXYNAZ %0,05 BURUN İlacı ne zaman etki eder?

Her ilacın etki süresi farklıdır. İlacın etkisini gösterme zamanı; Hastalığınızın şiddeti, doz alım miktarları, kullanılan diğer ilaçlarla olan etkileşimi, bünye reaksiyon süreleri gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Tüm detaylı bilgi TİTCK tarafından hazırlanmış Küb/Kt sayfasında belirtilmiştir.

OXYNAZ %0,05 BURUN Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların yan etkileri, kullanım dozu, etken madde içeriği vb. faktörlere göre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. İlgili ilaç oksimetazolin hcl etken maddeleri içermektedir OXYNAZ ilacının yan etkisi olup olmadığını, varsa ne çeşit zararlarının olabileceğini eczacınıza / doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

OXYNAZ %0,05 BURUN Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda paylaştığımız Sağlık Bakanlığı TİTCK resmi web sayfasını ziyaret ederek, etkin madde içeriğinde oksimetazolin hcl bulunan OXYNAZ ne işe yarar, ne için kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilgili ilacın niçin kullanıldığına ilişkin en doğru bilgiyi doktorunuza veya eczacınıza danışarak edinebilirsiniz.

Dikkat: OXYNAZ İlacının fiyatı ve tabloda yer alan içerikler akılcı ilaç kullanmaya destek olmak amacıyla yayımlanmaktadır. Ücret yada içerik bilgileri eczanelerde farklılık gösterebilir. Bu bilgiler TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan listeden alınmaktadır.


İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.