NIDAZOL 200MG/5ML ORAL SUSPANSIYON

Bu sayfadan güncel NIDAZOL 200MG/5ML ORAL fiyat bilgilerine, ilacın üretici firma detaylarına, reçete durumuna, ilaç içerisindeki etken madde listesine ve kullanım talimatlarını içeren prospektüs bilgileri gibi bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

NIDAZOL, MENARİNİ SAĞLIK VE İLAÇ SANAYİ TİCARET A.Ş. Firması tarafından üretilmektedir. Etkin maddeleri içeriğinde metronidazol yer almaktadır. İlacın barkod numarası 8699508700042 olup 2023 yılı güncel verilerine göre NIDAZOL 200MG/5ML ORAL fiyatı 46.46 TL 'dir. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

İlaç Adı: NIDAZOL 200MG/5ML ORAL SUSPANSIYON
Perakende Satış Fiyatı: 46.46 TL
Son Güncellenme Tarihi:
Barkod No: 8699508700042
Üretici Firma: MENARİNİ SAĞLIK VE İLAÇ SANAYİ TİCARET A.Ş.
Etken Madde: Metronidazol
Reçete Durumu: Beyaz Reçete ile satılır.
ATC Sınıfı: ATC SINIFLAMASI - P - PARAZİT İLAÇLARI BÖCEK İLAÇLARI VE KOVUCULAR P01 ANTİPROTOZOAL İLAÇLAR P01A AMİBİYAZİS VE DİĞER PROTOZOA İLAÇLARI P01AB Nitroimidazol türevleri P01AB01 metronidazol

NIDAZOL 200MG/5ML ORAL Nasıl Kullanılır? Kullanım Talimatları ve Dozaj

Kullanım dozajları ile ilgili en doğru bilgiyi hekimler verir. Doktor öneri ve tavsiyelerine ek olarak NIDAZOL 200MG/5ML ORAL SUSPANSIYON nasıl kullanılır sorusuna, eczacınız ile temasa geçerek en doğru cevap bulabilirsiniz. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sitesi üzerinden ilaç prospektüs bilgilerine ve kullanım talimatları hakkındaki detaylara erişebilirsiniz. İlgili ilacın etken maddeleri arasında metronidazol bulunmaktadır. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

NIDAZOL 200MG/5ML ORAL İlacı ne zaman etki eder?

Her ilacın etki süresi farklıdır. İlacın etkisini gösterme zamanı; Hastalığınızın şiddeti, doz alım miktarları, kullanılan diğer ilaçlarla olan etkileşimi, bünye reaksiyon süreleri gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Tüm detaylı bilgi TİTCK tarafından hazırlanmış Küb/Kt sayfasında belirtilmiştir.

NIDAZOL 200MG/5ML ORAL Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların yan etkileri, kullanım dozu, etken madde içeriği vb. faktörlere göre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. İlgili ilaç metronidazol etken maddeleri içermektedir NIDAZOL ilacının yan etkisi olup olmadığını, varsa ne çeşit zararlarının olabileceğini eczacınıza / doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

NIDAZOL 200MG/5ML ORAL Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda paylaştığımız Sağlık Bakanlığı TİTCK resmi web sayfasını ziyaret ederek, etkin madde içeriğinde metronidazol bulunan NIDAZOL ne işe yarar, ne için kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilgili ilacın niçin kullanıldığına ilişkin en doğru bilgiyi doktorunuza veya eczacınıza danışarak edinebilirsiniz.

Dikkat: NIDAZOL İlacının fiyatı ve tabloda yer alan içerikler akılcı ilaç kullanmaya destek olmak amacıyla yayımlanmaktadır. Ücret yada içerik bilgileri eczanelerde farklılık gösterebilir. Bu bilgiler TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan listeden alınmaktadır.


İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.