KOLESTOR 80 MG 90 FİLM TABLET

Bu sayfadan güncel KOLESTOR 80 MG fiyat bilgilerine, ilacın üretici firma detaylarına, reçete durumuna, ilaç içerisindeki etken madde listesine ve kullanım talimatlarını içeren prospektüs bilgileri gibi bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

KOLESTOR, SANOFİ İLAÇ SANAYİ ve TİC. A.Ş. Firması tarafından üretilmektedir. Etkin maddeleri içeriğinde atorvastatin yer almaktadır. İlacın barkod numarası 8699502092549 olup 2023 yılı güncel verilerine göre KOLESTOR 80 MG fiyatı 199.82 TL 'dir. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

İlaç Adı: KOLESTOR 80 MG 90 FİLM TABLET
Perakende Satış Fiyatı: 199.82 TL
Son Güncellenme Tarihi:
Barkod No: 8699502092549
Üretici Firma: SANOFİ İLAÇ SANAYİ ve TİC. A.Ş.
Etken Madde: Atorvastatin
Reçete Durumu: Beyaz Reçete ile satılır.
ATC Sınıfı: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR C10A LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR C10AA HMG CoA redüctaze inhibitörleri C10AA05 atorvastatin

KOLESTOR 80 MG Nasıl Kullanılır? Kullanım Talimatları ve Dozaj

Kullanım dozajları ile ilgili en doğru bilgiyi hekimler verir. Doktor öneri ve tavsiyelerine ek olarak KOLESTOR 80 MG 90 FİLM TABLET nasıl kullanılır sorusuna, eczacınız ile temasa geçerek en doğru cevap bulabilirsiniz. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sitesi üzerinden ilaç prospektüs bilgilerine ve kullanım talimatları hakkındaki detaylara erişebilirsiniz. İlgili ilacın etken maddeleri arasında atorvastatin bulunmaktadır. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

KOLESTOR 80 MG İlacı ne zaman etki eder?

Her ilacın etki süresi farklıdır. İlacın etkisini gösterme zamanı; Hastalığınızın şiddeti, doz alım miktarları, kullanılan diğer ilaçlarla olan etkileşimi, bünye reaksiyon süreleri gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Tüm detaylı bilgi TİTCK tarafından hazırlanmış Küb/Kt sayfasında belirtilmiştir.

KOLESTOR 80 MG Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların yan etkileri, kullanım dozu, etken madde içeriği vb. faktörlere göre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. İlgili ilaç atorvastatin etken maddeleri içermektedir KOLESTOR ilacının yan etkisi olup olmadığını, varsa ne çeşit zararlarının olabileceğini eczacınıza / doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

KOLESTOR 80 MG Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda paylaştığımız Sağlık Bakanlığı TİTCK resmi web sayfasını ziyaret ederek, etkin madde içeriğinde atorvastatin bulunan KOLESTOR ne işe yarar, ne için kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilgili ilacın niçin kullanıldığına ilişkin en doğru bilgiyi doktorunuza veya eczacınıza danışarak edinebilirsiniz.

Dikkat: KOLESTOR İlacının fiyatı ve tabloda yer alan içerikler akılcı ilaç kullanmaya destek olmak amacıyla yayımlanmaktadır. Ücret yada içerik bilgileri eczanelerde farklılık gösterebilir. Bu bilgiler TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan listeden alınmaktadır.


İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.