IRPRESTAN PLUS 300 MG/12,5 MG 28 FILM TABLET

Bu sayfadan güncel IRPRESTAN PLUS 300 fiyat bilgilerine, ilacın üretici firma detaylarına, reçete durumuna, ilaç içerisindeki etken madde listesine ve kullanım talimatlarını içeren prospektüs bilgileri gibi bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

IRPRESTAN, ACTAVİS İLAÇLARI A.Ş. Firması tarafından üretilmektedir. Etkin maddeleri içeriğinde irbesartan + hidroklorotiyazid yer almaktadır. İlacın barkod numarası 8699517092510 olup 2023 yılı güncel verilerine göre IRPRESTAN PLUS 300 fiyatı 96.85 TL 'dir. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

İlaç Adı: IRPRESTAN PLUS 300 MG/12,5 MG 28 FILM TABLET
Perakende Satış Fiyatı: 96.85 TL
Son Güncellenme Tarihi:
Barkod No: 8699517092510
Üretici Firma: ACTAVİS İLAÇLARI A.Ş.
Etken Madde: Irbesartan + hidroklorotiyazid
Reçete Durumu: Beyaz Reçete ile satılır.
ATC Sınıfı: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ C09 RENİN-ANJİYOTENSİN SİSTEMİ C09D ANJİYOTENSİN II ANTAGONİSTLERİ KOMBİNASYONLARI C09DA Anjiyotensin II antagonistleri ve diüretik C09DA04 irbesartan + hidroklorotiyazid

IRPRESTAN PLUS 300 Nasıl Kullanılır? Kullanım Talimatları ve Dozaj

Kullanım dozajları ile ilgili en doğru bilgiyi hekimler verir. Doktor öneri ve tavsiyelerine ek olarak IRPRESTAN PLUS 300 MG/12,5 MG 28 FILM TABLET nasıl kullanılır sorusuna, eczacınız ile temasa geçerek en doğru cevap bulabilirsiniz. TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sitesi üzerinden ilaç prospektüs bilgilerine ve kullanım talimatları hakkındaki detaylara erişebilirsiniz. İlgili ilacın etken maddeleri arasında irbesartan + hidroklorotiyazid bulunmaktadır. Sadece eczanelerde beyaz reçete ile satılır.

IRPRESTAN PLUS 300 İlacı ne zaman etki eder?

Her ilacın etki süresi farklıdır. İlacın etkisini gösterme zamanı; Hastalığınızın şiddeti, doz alım miktarları, kullanılan diğer ilaçlarla olan etkileşimi, bünye reaksiyon süreleri gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Tüm detaylı bilgi TİTCK tarafından hazırlanmış Küb/Kt sayfasında belirtilmiştir.

IRPRESTAN PLUS 300 Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların yan etkileri, kullanım dozu, etken madde içeriği vb. faktörlere göre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. İlgili ilaç irbesartan + hidroklorotiyazid etken maddeleri içermektedir IRPRESTAN ilacının yan etkisi olup olmadığını, varsa ne çeşit zararlarının olabileceğini eczacınıza / doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

IRPRESTAN PLUS 300 Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda paylaştığımız Sağlık Bakanlığı TİTCK resmi web sayfasını ziyaret ederek, etkin madde içeriğinde irbesartan + hidroklorotiyazid bulunan IRPRESTAN ne işe yarar, ne için kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilgili ilacın niçin kullanıldığına ilişkin en doğru bilgiyi doktorunuza veya eczacınıza danışarak edinebilirsiniz.

Dikkat: IRPRESTAN İlacının fiyatı ve tabloda yer alan içerikler akılcı ilaç kullanmaya destek olmak amacıyla yayımlanmaktadır. Ücret yada içerik bilgileri eczanelerde farklılık gösterebilir. Bu bilgiler TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yayınlanan listeden alınmaktadır.


İlgili Bağlantılar

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.