2022 En İyi Diyet Uygulamaları – Harika 16 App (Ücretsiz)

Yazımızda, sizler için ücretsiz ve en iyi diyet uygulamalarını detaylıca inceledik ve kaleme aldık. Ücretsiz App'leri görün.

İşte Ücretsiz En İyi Diyet Uygulamaları

Doğru bir beslenme düzeni ve sağlıklı yaşam için beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Son dönemde sayısı artan mobil uygulamalar, bu konudaki farkındalığı artırmayı başarıyor. Peki, herkesin rahatlıkla kullanabileceği ücretsiz diyet kontrolü mobil uygulamalar hangileri? Bu yazıda sıklıkla kullanılan ve diyet programınıza katkı sağlayacak en iyi diyet uygulamalardan bahsettik.

2022 En İyi Diyet Uygulamaları – Harika 16 App (Ücretsiz)

 1. DiyetKolik

Mobil diyet uygulamaları listemize DiyetKolik ile başlayalım. DiyetKolik mobil app, hem Ios hem de Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor. Kilo vermek isteyenlerin takip ettiği mobil uygulamalar arasında yer alan DiyetKolik ile gün içinde kalori ve egzersiz takibi rahatça yapılabiliyor. PCI Yazılım Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Sti. Tarafından geliştirilen aplikasyonda aynı zamanda güncel sağlık yazıları da önemli bilgiler vermektedir. Ek olarak uygulama dilinin Türkçe olduğunu da hatırlatalım.

 1. FatSecret Kalori Sayıcı

Diyet kontrol uygulamalarından bir diğeri olan FatSecret Kalori Sayıcı, yemekler için beslenme bilgileri sunan bir uygulamadır. Yiyeceğiniz öğünün fotoğrafını çekim uygulamaya yüklediğinizde size yiyeceğiniz menünün kaç kalori olduğunun bilgisini vermektedir. FatSecret Kalori Sayıcı ile her gün yediğiniz yemeklerin kaç kalori olduğuna dair bir liste tutabilirsiniz. Türkçe hizmet veren uygulama, App ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz indirilebilir.

 1. YAZIO Oruç & Yiyecek Takipçisi

Bedava diyet uygulamaları arasında yer alan YAZIO Oruç & Yiyecek Takipçisi, sağlıklı bir yaşama ulaşmanız için besin değerlerini takip eder. Tükettiğiniz gıdaları sizin için hesaplar ve detaylı bir grafik eşliğinde bilgilendirici verileri önünüze döker. Dolayısıyla kısa sürede sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanız için yardımcı olur.

 1. HabitMinder

Önemli mobil diyet uygulamaları arasında yer alan HabitMinder, sağlıklı alışkanlıklar edinmenizi sağlar. Yürüyüş yapmak, su içmek ve egzersiz yapmak gibi pek çok konuda yönlendirici bilgiler içerir. Pratik bir kullanıma sahip olan HabitMinder, Play Store ve App Store mağazalarından ücretsiz indirilebilir.

 1. MyFitnessPal

MyFitnessPal, en popüler kalori sayıcı ve diyet izleyici uygulamalar arasında yer almaktadır. Kişiye özel diyet programı sunan uygulama, kalori planlaması konusunda da yardımcı olur. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde telefon ya da tabletinize indirip boy, kilo ve yaş bilgilerinizi girin. Bununla birlikte ulaşmak istediğiniz kiloyu da başlangıçta belirtin. Daha sonra MyFitnessPal’ın sizin için önerdiği diyet programını takip edin.

 1. Diyet365

Bir diğer mobil diyet uygulaması olan Diyet365, kişinin yediği besinlerin kalori takibini yapmaktadır. Kilo verme ve zayıflama günlüğü tutan program, sağlıklı beslenme ipuçları ile de kullanıcılara destek sağlar. 12 yaş üzerindeki herkesin sağlıklı bir şekilde kullanabileceği mobil uygulama diyet ve sağlık konusunda önemli çözüm önerileri sunar.

 1. Diyetteyim

Sağlıklı beslenmeyi kolaylaştıran bir diğer uygulama Diyetteyim, gün içinde alternatifi bol menüler hazırlayıp size sunar. Akdeniz diyeti, protein diyeti ve detoks diyeti gibi farklı perhiz seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Uygulama içinde farklı zorluk derecelerine sahip diyet türleri bulunur. Bu diyetlerden birini seçerek istediğiniz zamanda kilo verme beklentilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Aralıklı Oruç Takibi

Sağlık ve fitness kategorisinde kullanıcı odaklı çözümler üreten bu uygulama, diyet yapmadan kilo verme konusunda bir iddiaya sahiptir. Aralıklı oruç takibi yapmayı kolaylaştıran aplikasyon, kullanıcılarını yeni bir yaşam tarzına yönlendirir. Siz de bu yaşam tarzına dahil olarak etkili bir şekilde kilo vererek fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Türkçe dili ile hizmet veren mobil uygulama, Ios cihazlarda kullanılabilir.

 1. Bana Özel Diyet

Kişiye özel bir diyet listesi hazırlayan program, kilo koruma ve kilo verme konusunda ücretsiz yardım sunmaktadır. Programın önerdiği diyet listesini kaydedebilir ve dilediğiniz zaman uygulamaya geçebilirsiniz. Aplikasyon içinde 7 ayrı besin değişim listesi yer almaktadır. Bu listeye göre besin değerlerini kontrol edebilir ve diyetinizi istediğiniz bir programa ekleyebilirsiniz.

 1. Diyet Listesi

Etna Apps tarafından geliştirilen uygulamada her güne özel bir diyet listesi hazırlanmaktadır. Beklentilerini karşılamak isteyen kullanıcılara programın önerdiği listeyi ilk günden itibaren takip etmeleri önerilmektedir. Diyet Listesi mobil uygulamanın hedefi, takipçilerinin 3 günde 3 kilo vermelerini sağlamaktır. Program içindeki diyet yemekleri ve diyet içecekleri diye menülere ayrılan alt kategoriler ile zayıflamak mümkün olmaktadır.

 1. Diyet Master Online Diyet

Diyet Master Online Diyet uygulaması, diyetisyeninize cebinize getiriyor sloganıyla hizmet vermektedir. Profesyonel diyetisyen desteği veren aplikasyon, kilo verirken lezzetten de mahrum bırakmıyor. Bu uygulamayı kullananlar, günlük sıkı takip altında diyetlerini sürdürürler. Çeşitli diyet tiplerini listeleyen uygulamadaki yapay zeka desteği sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar almak mümkün.

 1. Bidiyet

Bidiyet ile en uygun perhiz programını tercih ederek kilo verme sürecinizi sağlıklı ve pratik bir hale getirebilirsiniz. Programın özel olarak geliştirdiği diyet menülerine ek olarak uzman diyetisyenlerin önerilerini de bulabilirsiniz. Günlük adım ve haftalık adım sayısı da bulunduran Bidiyet, kilo verme ve diyet yapma sürecini eğlenceli ve keyifli hale getirmektedir. Aynı zamanda ücretli sürüme geçerek uygulamanın sunduğu daha farklı özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

 1. Askipo

Kişiye özel diyet programları geliştiren Askipo mobil uygulaması, diyetisyenler ile ücretsiz görüşme yapma imkanı sağlamaktadır. Sağlıklı bir yaşam birçok ihtiyacı bünyesinde barındıran mobil uygulama, kalori ve su takibi yapmanıza yardımcı olmaktadır. Aralıklı oruç ile fit kalma konusunda iddiasını ortaya koyan uygulamada haftalık sağlık bilgi yarışmasına katılarak bilgilerinizi taze tutabilirsiniz. Ücretsiz Türkçe dili ile hizmet veren aplikasyonda diyet ve kilo verme konusundaki ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

 1. Dukan Diyeti

Dukan Diyeti mobil aplikasyon, Dr. Pierre Dukan’ın resmi uygulamasıdır. 40 yıllık tecrübesini şimdi cebinize getiren Dr. Pierre Dukan, kilo verme konusunda başarılı çözüm önerileri sunmaktadır. Bu uygulama ile günlük kilo takibi yapabilir ve vücut ölçülerinizi uygulama içi günlüğe kaydedebilirsiniz. İzinli besin listesi geliştiren uygulamada 350’den fazla diyet yemek tarifi bulunmaktadır. Ayrıca diyet yapmada karşılaşılan başarısızlıkları da tedavi eden fırsatları da bu uygulamada bulabilirsiniz.

 1. Happy Diet

Happy Diyet uygulamasının en önemli özelliği kalori hesaplamayı eğlenceli bir oyuna dönüştürmesidir. Uygulamada farklı besin gruplarını tercih eden oyunculara puanlar verilir. Daha sonra kullanıcılar, bu puanları farklı besin programlarını takip ederek harcamaya başlar. Her bir besin tarifi ve diyet listesi, tamamen kişiye özel oluşturulur. Dolayısıyla eğlenceli ve sağlıklı bir zayıflama sürecine dahil eden Happy Diet, kullanıcıları kısa sürede hızlı kilo vermek kolay bir sürece davet eder.

 1. Lifie

Kişiselleştirilmiş diyet planı önerileri ile karşımıza çıkan bir diğer mobil diyet uygulamasıdır. Uygulama içinde öğün bazlı öneriler yer almaktadır. Kullanıcılar, bu aplikasyon ile kalori hesaplayarak sağlıklı perhiz uygulamalarından yararlanabilir. Gün boyu yardımcı olan Lifie mobil aplikasyon, sorunsuz diyet uygulamaları kapsamında başarılı öneriler sunmaktadır.

Son Sözler

Bu yazıda en çok kullanılan ve ücretsiz diyet uygulamalarından bahsettik. Günümüzdeki popüler diyet APP’lerindeki öneri ve tavsiyeler, doğru bir biçimde uygulandığında birçok kişinin ideal kilosuna kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Siz de hemen ücretsiz en iyi diyet uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz!

Sıkça Sorulan Sorular

MyFitnessPal, ücretsiz bir mobil diyet uygulamasıdır. Kullanıcılar, ücretsiz bir şekilde uygulamayı kullanarak kilo verme sürecini takip edebilir. Ancak isteyen kullanıcılar, üyelik tipini Premium’a yükselterek MyFitnessPal uygulamasının ücretli sürümünü yararlanabilir.

Araştırmalarımıza göre en iyi diyet uygulamaları aşağıdaki listede yer almaktadır:

 • DiyetKolik
 • FatSecret Kalori Sayıcı
 • YAZIO Oruç & Yiyecek Takipçisi
 • HabitMinder
 • MyFitnessPal
 • Diyet365
 • Diyetteyim
 • Aralıklı Oruç Takibi
 • Bana Özel Diyet
 • Diyet Listesi
 • Diyet Master Online Diyet
 • Bidiyet
 • Askipo
 • Dukan Diyeti
 • Happy Diet
 • Lifie

Günümüzdeki popüler diyet app’lerindeki öneri ve tavsiyeler, birçok kişinin zayıflamasında önemli bir rol oynamaktadır. Güvenilir diyet aplikasyonlarını tercih eden kullanıcılar, kısa süre içinde kilo vererek sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olabilir.

Diyet uygulamaları, kişilerin yaş, kilo gibi bireysel özelliklerine göre birtakım perhiz önerileri sunar. Bu bakımdan programa bağlı kalınarak yapılan diyetler, zayıflama ve kilo verme konusunda kullanıcılara yardımcı olur.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Değerlendirin:
(Toplam Oy: 330 Ortalama: 5)

Okurların dikkatine:
Web sayfamızın içeriğini oluşturan yazıların amacı genel bilgilendirmedir ve teşhis yada tedavi yerine geçmez. İlgili bilgiler ve öneriler her bünye için değişik sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle paylaştığımız içeriklerde yer alan önerileri uygulamadan önce mutlaka hekim görüşü almanızı tavsiye eder, aksi durumda doğabilecek sonuçlardan sorumlu olmayacağımızı bildiririz.